Konkursy  matematyczne i informatyczne


"Ludzi zazwyczaj bardziej przekonują racje, do których dochodzą sami,
niż prawdy odkryte przez innych."
      Joseph Joubert
WIELKIE ŚWIĘTO W NASZEJ SZKOLE!

Każdego roku w pierwszym dniu wiosny - w naszej szkole odbywa Gminny Konkursu Matematyczno - Ekologicznego MAT-EKO & EKO-MAT.
Pierwszy etap stanowi Web Quest, który poszczególne szkoły opracowują z ogromną pomysłowością i wielkim zaangażowaniem.
II etap rywalizacji rozpoczyna się od udziału trzyosobowych zespołów ze wszystkich szkół Gminy Klucze w zmaganiach matematycznych. Zadania przeznaczone do rozwiązania swą treścią nawiązują do ochrony i poszanowania naszego środowiska naturalnego.
Trzecim elementem konkursowym jest podsumowanie całorocznej zbiórki makulatury. Wszystkie szkoły zgłaszają ilość zebranej makulatury w przeliczeniu na 1 ucznia. Po podsumowaniu wszystkich etapów konkursu odbywa się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród indywidalnych dla dzieci oraz dyplomów i nagród książkowych dla szkół. Zwycięska szkoła otrzymuje również puchar przechodni.

20 marca 2015 roku byliśmy gospodarzami finałowej uroczystości IV Gminnego Konkursu Matematyczno-Ekologicznego "MAT-EKO & EKO-MAT".
Tegoroczny Web Quest polegał na zaplanowaniu ciekawej wycieczki po przepięknych miejscowościach jurajskich: Ojców, Smoleń i Ogrodzieniec. Potrzebne informacje oraz barwne zdjęcia pochodziły z różnych stron internetowych. Po zgromadzeniu potrzebnych materiałów należało wykonać prezentację multimedialną w Power Poincie.
Po trzech etapach zmagań konkursowych pierwsze miejsce oraz puchar przechodni zdobyła ponownie Szkoła Podstawowa w Ryczówku, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Kluczach, a trzecia lokata przypadła Szkole Podstawowej w Rodakach.
Nagrodę dla wszystkich drużyn stanowił wyjazd do Olkusza do Muzeum Wody.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

KONKURS MAT - EKO & EKO - MAT

WEB QUEST 2018
REGULAMINSZKOLNY TURNIEJ ŁAMANIA GŁOWY


W naszej szkole rozpoczyna się Szkolny Turniej Łamania Głowy przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów.
Raz w miesiącu zamieszczone będą na tej stronie internetowej oraz na gazetce szkolnej zagadki, łamigłówki, ciekawe zadania matematyczne, rebusy itp.
Osoby, którym uda się rozwiązać chociażby jedno z prezentowanych zadań oddadzą je na podpisanej kartce. Ci uczniowie, którzy do czerwca rozwiążą poprawnie najwięcej łamigłówek otrzymają NAGRODĘ oraz DYPLOM.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Turnieju.

KONKURS MATEMATYCZNY - PANGEA


Dzisiaj, 3 marca 2015 roku, uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do Konkursu Matematycznego PANGEA.
Zadania, które należało rozwiązać nie należały do łatwych, ale były tak ciekawe, że po zakończeniu zmagań konkursowych jeszcze długo dyskutowaliśmy na ich temat.
Trzymamy kciuki za uczestników konkursu!